Туристична карта міста

Перебуваючи на фестивалі фарб та сучасного танцю Holi Dance Uman 2019, ви маєте можливість відвідати визначні місця м. Умані:

Умань Дендрологічний парк Софіївка

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Парк «Софіївка» сьогодні — це місце відпочинку, об’єкт природо-заповідного фонду та історико-культурної спадщини
України. Щорічно його відвідують близько 150 тисяч людей. «Софіївка» є пам’яткою краєвидного типу світового
садово-паркового мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX століть.


Умань фонтан Перлина Кохання

Фонтан «Перлина кохання»

Це унікальний комплекс фонтанів на суші і на воді.
Основна чаша фонтану на суші з світло-музичним шоу і шоу на водному екрані, світло-динамічний плаваючий фонтан на Осташівському ставі і три статичні фонтани зі світлодинамічним підсвічуванням, колір якого не повторюється протягом дня.


Стара Умань Заповідник

Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань»

Заповідник включає 68 об’єктів культурної спадщини. Серед них дві пам’ятки національного значення: Торгові ряди (ратуша) та католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці; 23 об’єкти заповідника мають статус пам’яток місцевого значення, інші відносяться до категорії щойно виявлених — 43 пам’ятки. Територія заповідника – це історична частина міста з цікавими в архітектурному плані будинками та пам’ятними місцями, вона рекомендована для автобусних та пішохідних екскурсій.


Василіанський монастир підземелля Умань

Таємничі підземелля Василіанського монастиря

Уманські катакомби, екскурсії в які почали проводити зовсім недавно, ховаються під землею вже чотири століття. Перші згадки про них датуються XVII століттям. Підземелля наскрізь просякнуті історичними фактами, про деякі з них навіть досвідчені історики досі ведуть полеміку.


Умань могила Раббі Нахмана

«Маленький Ізраїль», могила Раббі Нахмана

Цадик Нахман із Брацлава – правнук засновника хасидизму цадика Бешта, один із найвпливовіших духовних лідерів брацлавських хасидів – останні роки життя працював в Умані, де і помер у 1811 році. Поховали його за заповітом на старовинному єврейському цвинтарі. Указом Президента України № 283/94 від 07.06.1994 р. створено історико-культурний центр на місці поховання духовного лідера брацлавських хасидів цадика Нахмана в м. Умані.


Уманська картинна галерея

Уманська картинна галерея

Музей розміщено в приміщенні – римо-католицького костелу Успіння Богородиці, пам’ятці архітектури національного значення, будівлі стилю класицизму початку ХІХ століття. Фондова колекція художнього музею нараховує більше 5 тисяч одиниць збереження. Серед живописних творів велику цінність мають роботи західноєвропейських художників ХІХ початку ХХ ст.: Д. Беццуолі, Ж.Б. Грьоза, Я. Сімона, А. Буша, серія портретів, виконаних польськими авторами кінця ХІХ ст. С. Рейханом, Р. Крижанівським, К.Мардзевичем, Горовіцем, І. Соколовим, та роботи представників української школи живопису.